Tak mysli přece! Müsli je v mléce.

DSC08645 (2)Přichází zima. Ráno na zastávce mi drkotají zuby, přes tmu nevidím na krok a ruce raději ani nevytahuju z kapes. Šála je obmotaná až po nos a v hlavě zlobí a kouše myšlenka, že už ta zima bude čím dál tím větší. Zjišťuju, že čím jsem starší, tím zimu nesu hůř. Kdysi mi nevadilo se válet ve sněhu, házet si ledové kousky za krk či stavět celý večer iglú. Teď si raději zalezu ke krbu, dám si horký černý čaj s citrónem, medem a zázvorem, či plnou misku toho nejvřelejšího mléka s müsli. Právě to müsli patří k mé zimní tradici. Jenom trošičku se ochladí počasí a už vím, že je čas dát si müsli. Obvykle jsem kupovala jahodové s bílou čokoládou, ale v rámci „buď fit“ či „udělej si sám“ jsem dnešní den zasvětila pečení ovesných vloček. Ano, bylo to místo studia španělštiny, ale nemůže se člověk pořád jenom učit, že.

A nemyslete si, že jsem takový pesimista, který nenávidí zimu. Není přece nic krásnějšího, než když vám vločka přistane na nose!

 

DSC08627 (2)

Mimojiné, titulek jsou verše z básničky, kterou jsem kdysi napsala. Aby se vám lépe to müsli peklo, napíšu vám ji tady Vězte, že müsli se peče stejně krátce, jako je krátká tato básnička.

Myšlenky
Nitky zlaté, zašmodrchané,
klubko se kutálí.
Někdy žádné,
nebo jen vzácné.
V divoké řece
rybky a žraloci.
Tak mysli přece!
Musli je v mléce.
Myšlenky zabolí.

Müsli
Půl balení ovesných vloček
Menší hrníček pohankových vloček (Mají svoji typickou chuť, ne každému chutnají.)
Dva hrnečky cornflakes
60g másla
5-7 lžic medu (Já dala 5, není to nějak ultra sladké, ale mě to stačí.)
Skořice(Tou opravdu nešetřete, čím více jí tam dáte, tím více bude oskořicované i mléko.)
1 lžička mletého muškátového květu
Postup: Zapněte troubu na 200 stupňů. Máslo s medem rozpusťte v menším kastrůlku. Sypké ingredience všechny smíchejte (i koření)ve velké misce a poté zalijte směsí másla s medem. Rozprostřete na pečící papír a můžete dát do trouby. Müsli musíte opravdu hlídat a někdy zamíchat. Stačí 5-10 minut. Lepší méně, než abyste měli potom müsli tvrdé.

Zajímavá je kombinace skořice a muškátového květu. Celá směs je potom trošinku ostrá( jakoby od zázvoru) a mléko po ní chutná opravdu skvěle.

Udělejte si taky domácí müsli! Je miliónkrát zdravější než to z obchodu, ale hlavně je o hodně chutnější! 🙂

 

DSC08655 (2)

Líbil se ti článek? Sleduj na:
Facebook
LinkedIn
Instagram

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *