Bramboračka – polévka s vůní lesa

Druhý den v novém roce a já mám chuť na něco pořádného. Na nějakou tradiční českou klasiku, která je bez bujónu, zasytí a může se u ní říct,,jako od babičky“. Listuji v mé nové kuchařce: Deník Dity P. a zrak mi padl na Bramboračku. V ledničce jsme měli Hlívu ústřičnou a tak hurá do toho!

 

DSC09807 (2)
Hlíva ústřičná roste jako dřevokazná houba na kmenech stromů téměř celý rok. Vypadá docela jako pšok (slezským nářečím všechny nejedlé houby), ale chutí se vyrovná kterékoliv jiné jedlé houbě. Je jemná podobně jako žampión a má v sobě spoustu zdravých látek. Možná jste ji viděli na krabičkách léků, protože se často používá při jejich výrobě. Příznivě ovlivňuje hladinu cholesterolu v krvi,zvyšuje odolnost proti infekcím či pomáhá při tvorbě červených krvinek. A to je teprve začátek. Její léčivé látky se vztahují na plísňové i bakteriální choroby, ekzémy, popáleniny a mnoho dalších. Má také i nežádoucí účinky, protože někteří lidé můžou být hákliví na arabitol, který hlíva obsahuje. V takovém případě může způsobit střevní potíže. Zajímavostí je, že hlíva patří mezi „masožravé“ houby. Její podhoubí dokáže zabít živočichy ze skupiny hlístice. Upravovat se dá na jakýkoliv způsob, jen nožka je trochu tuhá.

 

DSC09802 (2)
Jak se vaří Bramboračka? Mnoho z vás má vlastní recepty po svých babičkách a prababičkách. Já přidávám jeden základní pro ty, co bramborové kouzlo po babičkách nezdědili.

200g Hlívy ústřičné
2-3 mrkve
1/2 celeru + jeho nať
1 cibule
1 petržel + čerstvá petrželka-nať
½ kostka bujónu (nemusí být)
50 g másla a mouky na jíšku
Sůl a pepř
Majoránka
1-2 stroužky česneku
1 vejce

Hlívu jsem orestovala na slunečnicovém oleji a přidala cibuli, mrkev na kolečka, petrželový kořen, celer na kostičky(Ten mi právě došel.).Chvíli dál restovala. Po zeskelnatění či nahnědnutí cibule jsem zeleninovou směs zalila vodou. Do vody jsem vsypala na kostičky nakrájené brambory, celerovou nať a půlku bujónu. (Myslím, že nemusí být.) Vše nechám vařit 15 minut a mezitím si připravím jíšku. Rozpuštěné máslo zasypu na pánvi moukou a počkám až zezlátne. Jíšku přiliju do hrnce. Osolím, opepřím, omajoránkuju (přidám majoránku) a nakonec prolisuju 1-2 stroužky česneku. Aby už tak hustá polévka ještě trošinku zhoustla, rozklepnu vejce. Nakonec přimíchám čerstvou petrželku a můžu celý večer potajnu ujídat.

Líbil se ti článek? Sleduj na:
Facebook
LinkedIn
Instagram

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *