Nostalgie,dětství a Švédsko.

Bylo, nebylo, dávno bylo. Za devatero horami, baltským mořem a dánskými ostrovy, žili, byli, obyvatelé malého švédského městečka. Ten rok tam bylo rušno. Čekala se velká návštěva z malinké České Republiky. Rodiny se málem pobily, aby si mohly vybrat nějaké děti na ubytování. Jedno z dětí jsem byla já…

DSC09884 (2)

Takto začíná můj srdceryvný příběh pobytu ve Švédsku. Strávila jsem tam sice jen deset dní, ale doteď vzpomínám na tu krásnou přírodu a milé lidi. Těším se, až se tam jednou vrátím. Poznala jsem Švédsko ze dvou pohledů rodin. V jedné jsem bydlela hned vedle školy, kde v třípatrovém domečku bylo pořád živo. Z neurčitého počtu dětí mělo každé nejméně tři domácí mazlíčky. V druhé rodině bylo také hodně zvířat, ale trochu jiného druhu. Bydlela jsem na farmě, kde jsem ochutnala domácí máslo či housky. Byl to dům místní umělkyně a já jen obdivovala její přesné tahy štětce. Každou dopolední svačinu, jsme dostali ve škole skořicové šneky Kanelbullar. Tuto sladkost jsem si zamilovala! Celý den jsem se těšila právě na tu svačinku, abych potom nadávala, jak byl malý a jenom jeden.
Teď po pěti letech jsem objevila recept na Kanelbullar v kuchařce Dity P. a zavzpomínala jsem si. Pekla jsem je opravdu dlouho, ale o to déle jsem je jedla. Myslím, že díky těmto šnekům na Švédsko nikdy nezapomenu.
DSC09876 (2)Těsto:
950 ml plnotučného mléka (neměla jsem a tak jsem přidala trochu šlehačky)
220 ml rostlinného oleje
110 g cukru
4,5 lžičky sušeného droždí
1kg hladké mouky
1 lžička jedlé sody
1 lžička kypřícího prášku do pečiva
1 lžíce soli
Náplň :150g másla, Skořice, Cukr, Půl lžičky nebo 3-4 tobolky kardamonu, (není nutné)
Poleva: 50ml smetany a 50ml mléka (nebo 100 plnotučného, 200g moučkového cukru, 50ml javorového sirupu, 6 lžic rozpuštěného másla, špetka soli

Ve větším hrnci zahřeju mléko, olej a cukr pod bod varu. Stáhnu z plotny, nechám trochu zchladnout. Pak povrch posypu sušeným droždím a nechám minutu stát. Přidám 1kg mouky, lehce promíchám, přikryju utěrkou a nechám na teplém místě kynout. Po hodině přidám do hrnce jedlou sodu, kypřící prášek a sůl. Můžu přidat mouku, podle konzistence. (Těsto by mělo být lepivé, ale tak, aby se s ním dalo později pracovat.) Dám alespoň na chvíli do lednice, ať ztuhne. Mezitím už zapnu troubu na 190 stupňů.Těsto po vytáhnutí z lednice rozdělím na dvě části. Na pomoučeném valu první část rozválím na tenký plát. Měl by to být takový dlouhý obdélník, aby šneci nebyli moc širocí a bylo jich hodně. Teď jsou dvě možnosti náplně. Já zkoušela obě varianty. Buď můžete rozpuštěným máslem potřít těsto a na to následně nasypat skořici a krupicový cukr, a nebo můžete skořici, máslo, cukr a kardamom smíchat rovnou v hrnečku a posléze tím těsto potřít. (Kardamon použijte buď mletý, nebo já jsem ho drtila v hmoždíři.) Těsto roluju od vzdálenějšího konce k sobě a pořádně ho uťapkávám. Když ho smotám, naposledy ho pořádně umáčknu a začnu krájet asi 1cm široké šneky. Ty dávám do vymazaného pekáčku a dám je péct. Peču až zezlátnou. (cca 20 minut). To samé udělám i s druhou polovinou těsta. Mezitím, co se šneci pečou, si udělám cukrovou polevu. 50ml smetany a 50ml mléka (nebo 100 plnotučného) promíchám metlou s 200g moučkového cukru, 50ml javorového sirupu, 6 lžic rozpuštěného másla a špetkou soli. Polevou po upečení šneky pořádně proliju. Dá jim takovou šťavnatou, sladkou chuť.

 

Líbil se ti článek? Sleduj na:
Facebook
LinkedIn
Instagram

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *