Mousse au chocolat – Myš, jaúú a čokoláda!

Francouzštinářům se právě ježí chlupy na zádech. Ano, neumím francouzsky. Ne, nepřidává se tam živá myš. Mousse au chocolat je dezert, který by se dal přirovnat k božské ambrózii. Je to něco nadpozemského, obláčkovitého. Angličani by řekli, že to je fluffy a nebo foam. Až to ochutnáte, všechny slova pro popis se vám přilepí na jazyk a vy jen budete mlaskat s roztaženými zorničkami. Mňám!

DSC01335 (2)

Už vás nebudu napínat. Mousse de chocolat je čokoládová pěna. Historie této sladkosti je trošinku zapeklitá. Čokoláda byla poprvé přivezena španěly a francouzští kuchaři s ní začali vařit od 17. století. Mousse (pěna) je také původem francouzská a začala vyrábět od 18. století. Tehdy se dělala na slano, třeba ze zeleniny, ryby apod. Bylo jen otázkou času, kdy lidé pochopí, že čokoládová pěna je tisíckrát lepší. V roce 1900 kulinární umělec Toulous Lautrec vyzkoušel nový způsob vyrábění této pěny, pomocí bílků a žloutkového krému. Začal tomu říkat čokoládová majonéza, ale naštěstí se název neujal.
Mimo jiné den čokoládové pěny je 3. dubna!

DSC01336 (2)Recept:
100g čokolády (čím lepší, tím lepší to bude!)
30g másla
2 vejce
1-2 lžíce cukru (podle vaši chuti a čokolády)
sůl
Čokoládu rozpustím ve vodní lázni, mezitím si rozpustím máslo a nechám ho chvilku vychladnout. Vajíčka si rozdělím na žloutky a bílky. Žloutky ve studené vodní lázni vyšlehám s cukrem do pěny. (Klidně šlehejte normální metličkou.) Posléze misku přendám do teplé vodní lázně a šlehám do krémovité konzistence. Z bílků udělám sníh se špetkou soli. (Vezmu elektrický šlehač, chvilku to šlehám na míň a potom přidám výkon.) Rozpuštěnou čokoládu si smíchám s máslem, potom přidám žloutkový krém. Vše pořádně zamíchám a nakonec po třetinách zamíchávám sníh. Opatrně ať nespadne! Tuto čokoládovou pěnu dám do misek a nechám vychladit aspoň 3 hodiny. Pěna se zpevní a je o moc lepší. Podávám s domácí šlehačkou, ovocem či jen tak vylizuju prstem.

Líbil se ti článek? Sleduj na:
Facebook
LinkedIn
Instagram

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *