Těstoviny s pěti hvězdičkami

 

Už dlouho si doma schovávám zelené fetticcine (ploché dlouhé nudle) přivezené z Itálie. Vlastně jsem je ani pořádně nezkoumala, prostě mi v italském obchodě padly do oka a byly v košíku. Věděla jsem, že k nim chci připravit něco smetanového, ale houbová krémová klasika mi přišla na ně moc plochá a no italiano. Tak jsem je nechala být.

 

testoviny s zampiony

 

Dneska, přesně v šest hodin večer jsem si na ně vzpomněla. Prozkoumala jsem obal, přeložila pár italsko-německých slůvek (Byly koupené v Tyrolsku.) a zjistila, že držím Fettuccine z medvědího česneku s rozmarýnem a tymiánem. Moje představa se začínala formovat. Podívala jsem se do ledničky a vedle žampionů na mě koukal svýma temně fialovýma očima lilek. To je ono! Zaradovala jsem se. Ale dá se lilek uvařit se smetanou? Podívala jsem se do googlu, ale tam jsem žádný recept na smetanový lilek nenašla a tak jsem nechala pracovat jen své chuťové buňky. Vzniklo z toho toto dílo a já vím, že jestli si jednou otevřu restauraci, tak toto jídlo bude na prvním řádku, tučně a pod tím: šéfka podniku doporučuje!

testoviny s zampiony-kvetiny
Rozmarýnové těstoviny s lilkem, žampiony a smetanovou omáčkou.

330g Fettuccine s rozmarýnem, tymiánem a medvědím česnekem (bärlauch)
– když použijete jakékoliv jiné těstoviny, tak nic nezkazíte
250 g malých žampionů
1 menší lilek
1 stroužek česneku
150 ml smetany na šlehání
3 lžíce nastrouhaného parmazánu
snítka rozmarýnu
2 lžíce olivového oleje
sůl, pepř(čerstvě namletý)

Vodu na těstoviny přivedu k varu a pořádně osolím. Mezitím nakrájím žampiony na čtvrtky a lilek na kostičky (cca2cm). Na pánvi rozpálím olivový olej, přidám žampiony a lilek. Posolím a chvíli opékám, po cca 3 minutách to celé zaliju dvěmi naběračkami vody. Když voda na těstoviny začne vřít, vsypu je tam a vařím do 10 minut – na skus. (viz obal těstovin) Lilek a žampiony se dusí až změknou a voda se vyvaří. Po té prolisuju stroužek česneku, přidám natrhaný na kousíčky rozmarýn,zaliju polovinou smetany a vsypu parmazán. Nakonec zaliju druhou půlkou smetany, promíchám, vypnu sporák a naposledy ochutím solí a pepřem. Uvařené těstoviny sliju, pokapu olivovým olejem, aby se neslepily, promíchám s omáčkou a můžu podávat. Na stůl nastrouhám do mističky parmazán na posypání. Užívejte si je při letních večerech se sklenkou bílého italského vína.

Líbil se ti článek? Sleduj na:
Facebook
LinkedIn
Instagram

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *