Kari a blahodárná kurkuma

Kari a kurkuma

 

Přiznávám se. Už nějakou dobu jsem tu nic nepřidala, to ale neznamená, že nevařím. Vlastně vařím pořád něco, když ale své dílo chci vyfotit, vždy se do toho něco semele. (Nebo mi to někdo sní 🙂 )

Tohle jsem už vařila dávno a teď jsem na to našla zapsaný recept. Krásnou žluto – oranžovou barvu vytvořila kurkuma. Jedno z nejgeniálnějších koření.
Vždycky jsem viděla Kurkumu jen jako prášek a docela mě překvapilo, že v původním tvaru připomíná zázvor. Do Evropy se dostala z jižní a jihovýchodní Asie. V dnešní době až 80% světové produkce pochází z Indie. A čím je zdraví prospěšná?
Kurkuma povzbuzuje chuť k jídlu a pomáhá při žaludečních potížích. Aktivuje činnost žlučníku a snižuje množství cholesterolu v krvi. Také vás ochrání před rakovinou.
Zaujalo mě, že se dá kurkuma pěstovat i u nás. To je úžasná představa mít doma vlastní domácí vypěstované hlízy kurkumy!

Recept:
2 mrkve
půl nebo čtvrt hlávkového zelí
1 cibule
2 stroužky česneku
3 hrsti červené čočky
sojové maso (1 balíček)
2 lžičky kurkumy
půl lžičky kari
půl lžičky koriandru
hořčičné semínko
100 ml kokosového mléka

Sojové maso dám vařit s kostkou bujónu. Cibuli, mrkev, česnek a zelí nakrájím na drobno. (Já to dala do mixéru a měla to šup šup.) Smažím zeleninu na oleji do měkka. Když už je sojové maso skoro uvařené, tak tam přisypu červenou čočku. Nechám ještě tak 5 minut a scedím. Vodu si schovám. Zeleninu zasypu lžičkou kurkumy, půlčičkou kari a půl lžičkou koriandru. Přidám čočku se sojovým masem, zaliju kokosovým mlékem a nechám provařit. Celé to dochutím solí a pepřem a podávám s rýží nebo plackami.

Líbil se ti článek? Sleduj na:
Facebook
LinkedIn
Instagram

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *