Šestý den: Lyon – město plné tváří

Ulicemi Lyonu
Ulicemi Lyonu

 

Lyon je obrovské francouzské město, které je živé a plné lidí. V některých mísech v centru se ani nepohnete a potkáte se s tolika různými národnostmi. Každý je osobnost, každý se obléká a chová podle sebe. Přirovnala bych ho k Londýnu s tím rozdílem, že má stále svou francouzskou atmosféru a je menší.

První dojem z Lyonu byl trochu děsivý. Vstoupili jsme do obchodního centra, abychom prošli na druhou stranu. Jenže ouha, zastavuje nás ochranka a prohledává baťohy, zda nepřevážíme bombu. Kousek od nás hlídají obchodní centrum vojáci se samopaly. Zvláštní pocit…

Město plné lidí a tváří
Město plné lidí a tváří

My jsme do centra Lyonu přijeli městským vláčkem za 1,80 euro. V centru jsme se dobře najedli. Francouzi jí přes léto hlavně saláty a umí je výtečně! My jsme si dali salát Lyonnaise, který byl s francouzskou hořčičnou zálivkou, ztraceným vejcem a smaženou slaninkou. K tomu pivečko a člověk je šťastný jako blecha.

Salát Lyonnese
Salát Lyonnaise

My jsme až tak šťastní nebyli, (i když oběd byl skvělý), protože jsme zase neměli kde spát. Kamarád, za kterým jsme jeli, nás nakonec nemohl ubytovat, protože byl mimo město a tak jsme na poslední chvíli šáhli k AirBnB. To bylo příjemné a na snídani jsme dostali máslový croissant.

 

V Lyonu jsme většinu času strávili u řeky na dece, kde jsme odpočívali. Byl to náš takový první rest day. V Lyonu všichni jezdí na kole, je to skvělé! A samozřejmě tam mají městská kola k půjčení.

Nábřeží se sluníčkem u řeky
Nábřeží se sluníčkem u řeky
Bazilika Notre Dame
Bazilika Notre-Dame de Fourvière

Čas od času jsme se dostali na prapodivná místa. Procházeli jsme uličkou, která byla přeplněná lidmi. Byli jsme jedni z mála bílých, všude okolo nás byly stánky s arabskými sladkostmi, ovocem a zeleninou, africkými specialitami a dalšími prazvláštními věcmi. Bylo tam živo, tlačili se všude lidé a uprostřed stála kolona aut. Tomuhle se říká živé město, jako v mraveništi.

Ulice s kolonou a arabskými specialitami
Ulice s kolonou a arabskými specialitami
Líbil se ti článek? Sleduj na:
Facebook
LinkedIn
Instagram

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *