Desátý den: Lloret de Mar – párty město na pláži

Letovisko Lloret de Mar
Letovisko Lloret de Mar

Lloret de Mar je oblíbené letovisko všech nadšenců moře a plážových akciček. Vypadá, jako byste ho vystřihli z letáku cestovních kanceláří. Lloret de Mar je levné, komerční a plážové místo s velkou koncentrací lidí všech národností. Ale i toto letovisko má své kouzlo, i když tak trochu vyrobené pro turisty.

Pobřeží nabízí úžasné výhledy.
Pobřeží nabízí úžasné výhledy.

Kde na drink a romantiku

Pro odpočinek a čachtání se v moři je Lloret de Mar ideální. Ubytování jsme přes stránku www.booking.com  sehnali za 30 euro a poté dokonce za 24 euro i se snídaní. Levně nakoupíte v supermarketech DIA, které se nachází na okraji města. V restauraci koupíte Menú del día i za 10 euro. (předkrm, hlavní jídlo, dezert) Pizzu seženete dokonce za 5 Euro. Jen doporučuji kupovat věci mimo plážovou promenádu a hlavní ulici s bary. Cenový rozdíl se vyšplhá až na 3 euro.

Výhled z umělého hrádku poblíž.
Výhled z umělého hrádku poblíž.

Město leží přímo na pláži, takže z většiny ubytování to máte k moři tak 200 metrů. Pláž je písečná, ale svažitá. Když jsme tam zrovna pobývali, na hlavní pláži byly velké vlny a studený vítr. To už ale záleží na počasí. Celá pláž je lemovaná promenádou a bary s míchanými nápoji. Nejkrásnější místo na drink se nachází na konci promenády, směrem k botanické zahradě. Barové stoličky jsou na útesech s výhledem na moře. Nádhera!

Pláží kolem je velké množství, jen je někdy těžké se k nim po strmém útesu dostat. (Pláž Santa Marina)

    Pláží kolem je velké množství, jen je někdy těžké se k nim po strmém útesu dostat. (Pláž Santa Marina)

 

Pláže v Lloret de Mar

Co se týče pláží, v Lloret de Mar se nachází jedna dlouhá, písková, jak už jsem zmínila. Nicméně existují další varianty, které jsou menší a útulnější. Všude na pobřeží je spousta malých plážiček mezi útesy, které také daly jméno oblasti Costa Brava. (Divoké Pobřeží) K plážím se dostanete pěšky, ale jsou většinou kolem 2-5 km daleko, nebo sw tam sá také dostat autobusem. Zmíním například hezkou plážičku Santa Marina, nad kterou se tyčí stejnojmenný kostelík.

Kostelíček Santa Marina
Kostelíček Santa Marina

Pokud jste milovníci větší romantiky, doporučuji se projet lodí (nebo i autem) do Tossa de Mar – vedlejší městečko, které je menší, stylovější a s hradem. Samozřejmě zde nechybí pláž přímo pod hradem. Lze se tam dostat i po krásné stezce po útesech, avšak vyhraďte si na to celý den, protože do Tossy našlapáte vzdálenost 10 km.

Cesta do Tossa de Mar
Cesta do Tossa de Mar

Další výlet můžete podniknout do botanické zahrady v Llose, která pokrývá velkou část útesů směrem k dalšímu městečku Blanes. Samozřejmě nechybí aquapark, námořní muzeum. Krásná procházka je k umělému hradu, který si nějaký milionář postavil, protože se dostanete na místa krásných výhledů.

Umělý hrádek, pod kterým je ale krásný výhlet na celý Lloret de Mar.
Umělý hrádek, pod kterým je ale krásný výhled na celý Lloret de Mar.
Do hodiny jste v Barceloně.
Do hodiny jste v Barceloně.

Určitě také navštivte Barcelonu. Z Lloretu de Mar nastupte na autobus, který stojí 1,80 Euro a dojeďte do Blanes na nádraží. Z Blanes jezdí vlak (R1) po celém pobřeží až do Barcelony. Stojí 6,30 Euro. Cesta trvá kolem hodinky. Vlaky jsou čisté a s výhledem na moře, takže vám cesta určitě rychle uběhne. Navíc vám čas od času k tomu někdo zahraje, protože někteří pouliční hudebníci jezdí i ve vlacích.

Procházka směrem k botanické zahradě
Procházka směrem k botanické zahradě
Costa Brava je divoká a romantická.
Costa Brava je divoká a romantická.

Pokud chcete levnou dovolenou u moře, Lloret de Mar je skvělá volba. Vše je blízko, moře je nádherné a z České Republiky se tam dá dojet autem. Jen je to letovisko se spoustou turistů. To městu ubírá plusové body.

Líbil se ti článek? Sleduj na:
Facebook
LinkedIn
Instagram

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *