Patnáctý den: středověké město Sanguesa a nesnesitelné horko

Kamenné domy v Sanguese
Kamenné domy v Sanguese

Sanguesa je město plné kostelů. Opřete se o nějakou zeď a najednou: Hele, to je taky kostel! Všechny domečky jsou z kamene, v malebných barvách a se spoustou květin na oknech. Prostě atmosféra. Málem jsme si tam koupili dům.

Křivolaké uličky Sanguesy
Křivolaké uličky Sanguesy

Jak jsme se tam dostali? Z hradu Javier jsme putovali do středověkého městečka Sanguesa, protože na mapě bylo nejvíce čtverečků s nějakou zajímavostí. Hned jak jsme vstoupili, město nás ohromilo. Domečky z kamene a románská architektura byly balzámem na duši. Bohužel slunce nám nedalo pokoj a v Sanguese jsme zažili asi největší horko za celou cestu. Muselo být k 40 stupňům, bez větru, a tak jsme skončili polomrtví na dece. Leželi jsme, popíjeli pivo a ujídali oříšky. Už chápu, proč si Španělé dávají siestu, stejně se nedá v tom horku přes den nic dělat.

Zdobený portál jednoho z kostelů
Zdobený portál jednoho z kostelů
¨Další kostelíček ze Sanguesy
Další kostelíček ze Sanguesy

K večeru jsme se vydali hledat místo na spaní. Bohužel i přes pokročilou noční hodinu vedro bylo stále nesnesitelné a tak jsme posledních 5 km stopovali. Zastavil nám milý pár a dal nám čokoládovou zmrzlinu na zchlazení. Mňam! Zavezli nás do městečka Aibar, které mělo typický tvar pro tento region Navarry. Bylo to také středověké městečko postavené na kopci s kostelem na vršku. Vystoupali jsme proto křivolakými uličkami až nahoru, kde byl výhled na celé okolí. Všude byla spousta polí a planina jako v Aragonu.

Aibar
Aibar
Výhled z kostelíku v Aibaru
Výhled z kostelíku v Aibaru
Cesta do polí...našeho pětihvězdičkového hotelu :)
Cesta do polí…našeho pětihvězdičkového hotelu 🙂

 

Líbil se ti článek? Sleduj na:
Facebook
LinkedIn
Instagram

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *