Svět je cyklický. A my v něm

Při mé cestě po Španělsku jsem si uvědomila velmi důležitou věc. Teď, když studuji, pracuji a žiju docela hektický život, si toho stále více všímám a hlavně to prostě nějak ke mně přišlo. Svět je cyklický. A my v něm.

To, že je svět cyklický, dává asi většině lidem smysl. Střídají se roční období, počasí, stále dokola a dokola. Avšak tento přírodní zákon začali lidé přehlížet a tvářit se, že svět se stále vyvíjí kupředu, výš a chová se lineárně. Po příchodu křesťanství se naše vnímání změnilo, na začátku bylo slovo a na konci apokalypsa. Tak a hotovo.

Většina přírodních národů to tak nevidí. Dívá se na život jako nekončící proces narození a smrti, jako nekonečný kruh s energií, která bude věčně proudit vesmírem. I já věřím v to, že je svět cyklický. To, co mě asi nejvíce ovlivnilo za poslední dobu je, že my lidé také nejdeme pouze stezkou od narození do smrti, ale že naše životy jsou cyklické. Samozřejmě u ženy jde její cykličnost lépe „vidět“ než u muže, ale v cyklech žijí oba. Lidé jsou částí přírody a proto je logické, že se budou vyvíjet v jejím rytmu.

Mnoho lidí, včetně mě, sedí spoustu času před počítačem, tráví hodiny doma, (protože co by dělali venku?) a používá spoustu usnadňovačů života. Jak potom máme cítit energii přírody, když jsme tak odtržení. Jak máme cítit, že je cyklická? Jak se můžeme ohýbat v jejím rytmu, když ignorujeme přirozené zákony smrti a narození?

Od té doby se postupně učím vnímat rytmus, který slyším nejen ve mně, ale také v mém okolí. Učím se ho poslouchat a vnímat. On mi pomáhá jednat v souladu sama se sebou, být spokojená a mít energii.

Rozhodla jsem se žít cyklický život. Na tomto blogu můžete sledovat mé objevování cykličnosti ve světě, přírodě a ve mně. Budu ráda, pokud mi napíšete i své pohledy na cykličnost. Sdílením se učíme a utváříme, ráda se naučím i z vašich zkušeností.

Líbil se ti článek? Sleduj na:
Facebook
LinkedIn
Instagram

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *