Nejlepší dokument o přírodě: Planet Earth II

Včera mi můj milý řekl, že se jdeme koukat na Zázračnou planetu. Docela nehezky jsem mu odvětila, že mě dívání na žirafy a slony, jak se prohání po savaně, moc nevzrušuje. Nakonec jsem přece jenom souhlasila. To jsem netušila, že to bude jeden z velmi emocionálních filmů, které jsem kdy viděla. A nehrál tam jediný člověk.

Dokument Planet Earth II je pokračování slavného dokumentárního seriálu BBC ,,Zázračná planeta“. BBC ho nechala natočit k 10. výročí této slavné dokumentární série o

Planet Earth II
Když už není zbytí a cesta po souši nevede, lenochod se vydává procvičit se v plavání.

přírodě. Vyhradila na to obrovský rozpočet a tak bylo možné použít nejmodernější dokumentární technologie. Díky dronům, novým kamerám a odvážnému týmu se podařilo zvířata natočit z minimální vzdálenosti. Navíc je nádherné sledovat přírodu v ultra vysokém rozlišení (4K UHD).

Tučňáci vedou tvrdý život. Každý obdem vyráží pro potravu do rozbouřeného moře, aby nasytili sebe a svou rodinu. Moře jim je zdrojem potravin, ale i největší nebezpečí na jejich cestě.

Na Planet Earth II se podílel samozřejmě legendární David Attenborough, který svým příjemným hlasem komentuje někdy až dojemné momentky z života zvířat. Hudbu složil Hans Zimmer a tak se ponoříte až po uši do světa přírody. Celou dobu sledování jsem prožívala silné emoce spolu se zvířaty. Vyhraje Leguán mořský nebo úžovka?  Vrátí se albatrosí družka? Přežije Tučňák uzdičkový svou každodenní pouť za potravou? Častokrát nevíte komu fandit. Pozor, ať tě nesežere liška! A nebo vlastně jo, hele, jaký má hlad.

Je to nádherný dokument, kdy se roztápíme něhou nad krásou přírody. A nad životní energií, která prýští ze všech malých i velkých zvířecích herců, i přes to, že jejich životy nejsou zcela růžové. Není divu, že má na ČSFD 99%. (k 16.1.2017)

zdroj obrázků: BBC

Líbil se ti článek? Sleduj na:
Facebook
LinkedIn
Instagram

2 thoughts on “Nejlepší dokument o přírodě: Planet Earth II

  1. Prosím, máte odkaz na dokument online v ČJ? Podařilo se mi najít pouze 1. díl, nadchnul mě, a poté jsem další díly nenašla. 🙁 Děkuji.

    1. Dívala jsem se na seriál online v angličtině. Věřím ale, že najdete české titulky, které můžete do anglické verze dodat. Třeba zde. Držím palce, ať se vám to podaří zkompletovat a podívat se. 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *