Jahodové bláznění – Jahoda a její účinky

jahoda účinky
Období jahod začalo!

Konečně nastalo období jahod! Jak už jsem se na ty voňavé laskominy těšila! A protože naše balkónové teprve začínají odkvétat, rozhodla jsem se zajet na jahodovou plantáž. Výlet a jahodová zábava na další celý týden v jednom. Navíc samotné sbírání jahod je velmi uklidňující činnost. Jsou velké, takže za chvilku máte nasbíraný plný košík. A to ujídání! Přiznávám se, že každá druhá putovala do pusy.

Nechali jsme se sbíráním trochu unést a nakonec jsme si přivezli asi 8kg jahod. No jo, co ale teď s tak velkým množstvím? Trochu jsem se obávala, abychom je nemuseli po pár dnech shnilé vyhodit. A tak jsem se snažila ze všech sil a za 3 dny jsem je všechny spotřebovala a zpracovala.

jahody recepty
Jahodová zmrzlina

Jahodové recepty

Nejvíce jahod „padlo“ na jahodový džem. Co se týče zavařování, jsem momentálně v období objevování, takže receptem se zatím dělit nebudu. V každém případě jsem měla radost, že když jsem otevřela první zkušební džem, tak puknul. (Známka dobré konzervace.)

jahody recepty
Jahodový džem

Další várka putovala do mrazničky v podobě jednoduché jahodové zmrzliny. Z jahod jsem si připravila také ledový čaj a spolu s beruškami (obrázek na skleničce od My Prague – vyrábí roztomilé malované nádobí) jsem si udělala piknik na zahradě. Poslední várka padla na buchtu a bylo dopapáno. (pozn. recepty budou postupně přibývat )

jahody recepty
Jahodový ledový čaj

Jahody jako lék

Jahodník je sám o sobě velmi léčivý. Plody se skládají z vysokého obsahu vitamínu C, jahoda je skvělý antioxidant. Významným tělním orgánem, na který jahody působí,  jsou cévy.

Na 100g dužiny připadá 56,7 mg vitamínu C (poměrně hodně), 2,3 g vlákniny, 17,7 µg kyseliny listové a 166 mg dráslíku. Dále obsahuje vitamín B, železo, hořčík, fosfor a vápník. V porovnání s ostatními druhy ovoce, jahoda nemá takové množství přírodního cukru a kalorií. (Dokonce méně než dýně nebo meloun.) Krásná červená barva je způsobená barvivy Antikyaniny, které působí jako silné antioxidanty. Antioxidanty snižují pravděpodobnost výskytu rakoviny a zamezují vzniku srdečně-cévních chorob.

jahody recepty
Jahodový dezert

Z toho vyplývá, že jahody nejlépe poslouží lidem trpícím na srdeční a cévní nemoci. (infarkty, špatné prokrvení mozku, píchání u srdce…) Také pomáhá odbourávat cholesterol v cévách, který by jinak tuhnul a cévy zužoval. Mimo tuto oblast nemocí jahodová vláknina ulehčuje pohyb stolice.

Kromě plodů je možné konzumovat i listy. Já někdy mladé jahodníkové listy dávám do jarních salátů. Listy je možné také sušit a následně používat do bylinných směsí.

zdroj: Encyklopedie léčivých potravin, George D. PAMPLONA-ROGER

Líbil se ti článek? Sleduj na:
Facebook
LinkedIn
Instagram

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *