Jahodový ledový čaj

Celý červen je slunečný, letní, parný a zralý tak akorát na piknikování v trávě. A k pikniku plném dobrot patří také letní limonády. Tahle je udělaná z jahod, které na pohled již nebyly pěkné, ale chuťově stále vynikající.

(P. S. Z chuťově dobrých, ale ne vždy na pohled hezkých zbytků jídla se dají dělat divy. Momentálně se mi na plotně vaří „slupková polévka“. Silný zeleninový vývar z odřezků zeleniny a luštěninové vody, která mi zbyla.)

jahody recepty
Zamilované berušky od přátel z My Prague s mým jménem <3

Jahodový ledový čaj
Uvaříme si půl litru sypaného kvalitního černého čaje (př. Assám). Po 3-4 min. čaj přelijeme přes sítko do jiné nádoby, přidáme 5 lžic cukru a hrst mátových čerstvých listů. Tuto směs zchladíme na několik hodin v ledničce. Doporučuji si uvařit černý čaj s přísadami ráno, aby odpoledne byl nápoj již vychlazený.

Dále 10 středních jahod rozmixujeme s 4 lžícemi vody, přidáme citrónovou šťávu z půlky citrónu a směs nalijeme do sklenic. (Stylové jsou ve tvaru zavařovačky s brčkem, navíc vám nic nevyteče ven, i když se sklenice trochu převrátí.) Přidáme kousky ledu, citrónu, limetky, čerstvé máty a jahod. Nakonec vše zalijeme vychlazeným černým čajem a můžeme podávat. Piknikům zdar!

ledový čaj recept
Pikniky v trávě jsou úžasné. Jediná nevýhoda je, že většinou své dobrůtky zobáte i s mravenci, broučky, včelkami a jiným drobným hmyzem.
Líbil se ti článek? Sleduj na:
Facebook
LinkedIn
Instagram

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *