Oslava příchodu nového roku 2018

Končí první týden v lednu a já se dívám zpátky, na prožitý přechod z roku starého do roku 2018. Tyto vánoční svátky jsem si moc užila, protože jsem se snažila vědomě prožívat vše to, co symbolizují. Zamyslela jsem se u starobylých tradic, pocítila “přechod” do dalšího období a zároveň si užila skvělé chvíle s rodinou, mým drahým mužem či sama se sebou.

 

 

Keltský svátek Yule a východ silnějšího slunce než je tma

Přechod roku jsme začali doma slavit keltským svátkem a takovým naším osobním zklidněním. Je to tím, že máme velmi rádi keltskou tradici a její načasování jednotlivých svátků nám dává smysl. Takže jsme na den zimního slunovratu oslavili svátek Yule.

Zimní slunovrat v sobě nese mocnou symboliku znovu přicházejícího slunce. Po podzimně-zimním období temnoty znovu vychází slunce a dny se začínají prodlužovat. Zde vidím opravdový začátek Nového roku. Po východu slunce, který má moc rozsvítit první delší den než noc, jsem před sebou viděla týden a kousek  reflexe, než naplno vkročím do roku 2018.

Yule jsme oslavili 21. prosince. Říkám stale oslavili, ale to pro nás znamená uvědomnění si významného dne. (Nepředstavujte si 50 hostů a nekonečně mnoho tradic.) Společně jsme si s mužem rozřízli jablíčko, zda budeme zdraví. Rozlouskli oříšek, zda budeme mít penízky. A vypili jablečný cidre přivezený z našeho cestování po Bretani a brataňských tajemných místech.

Svátky jsme měli cesovatelské, protože máme vice babiček, tetiček a příbuzných, než je prstů na jedné ruce. Ale 28. prosince jsme odešli na chatu ve Slezských Beskydech a tam jsme si užívali klidu, přírody a společné přítomnosti.

Reflexe roku 2017

První den jsme se zamýšleli nad rokem 2017 v pocitech. Udělali jsme si každý svou osu roku 2017 se všemi pro nás důležitými milníky. Jaké pocity jsme v jednotlivých fázích cítili? Jaké aktivity byly pro nás příjemné, naplňující, nabíjející a které nás naopak nudily, stresovaly či zatěžovaly?

Druhý den jsme se zamýšleli nad potřebami. Které potřeby jsme si za minulý rok naplnily a které jsme přehlíželi? Které potřeby chceme mít naplněné? Které jsou pro nás velmi důležité?

Z těchto dvou cvičení nám vyplynuly některé informace, které jsme si každý zpracovali sám v sobě a případně je zapojili do našich osobních novoročních cílů.

Jaké cíle mě čekají v roce 2018?

  • Prohloubení svých schopností v nenásilné komunikaci. 
  • Prozkoumat svobodné firmy a „zelený“ marketing.
  • Procvičit si Španělštinu kvůli cestě do Jižní ameriky. (O tom někdy příště.)

Jak jste prožili přechod do nového roku vy? Nastavujete si novoroční cíle?

Líbil se ti článek? Sleduj na:
Facebook
LinkedIn
Instagram

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *