Nápad, splněný sen a vykročení zase na novou cestu

Bydlím v baťůžku, který si nosím na zádech. Co mě všechno na cestě potká?

Vždycky jsme si s Marcelem říkali ,,Jó až dostudujeme, tak začneme cestovat. Rok až dva budeme křižovat po světě, pobereme trochu té moudrosti a pak se hrozně oduševnělí vrátíme.“ Jenže v listopadu 2017 jsme naše životní plány celé překopali. Jak se to stalo?

,,Jó až dostudujeme, tak začneme cestovat. Rok až dva budeme křižovat po světě, pobereme trochu té moudrosti a pak se hrozně oduševnělí vrátíme.“

Jednou jsem se takhle kamarádce zasnila a vyprávěla jsem jí své velké sny. ,,No, první dostuduji, pak budeme cestovat a pak chci podnikat. Jen mě trochu děsí, že je to tak zadlouho, když mám tu správnou energii teď.“ ,,Ty to máš vymyšlené.“ ,,I když…vždyť já nemusím dělat jedno a potom druhé! Když je chuť, můžu přece cestovat klidně už teď!“ A bylo to. Né, že bychom necestovali, ale byli jsme v očekávání něčeho velkého, mimo evropského a dlouhého.

Když mě napadlo to spojit se studijním programem Freemover – stipendijní program pro studium v zahraničí, bylo už vše jasné. V červnu odjíždíme do Jižní Ameriky. Protože přece kam jinam?

Naše závěrečné plány jsou takovéto, uvidíme jak se v průběhy cesty změní. (A ony se vždycky změní.)

Odjezd 9. června z Prahy – úvodní čtyřdenní lelkování v Madridu –příjezd do Limy – dvouměsíční cestování po Peru (Paracas, Machu Picchu, Cuzco, Caňon de Colca), Bolivii (Titicaca, Salar de Uyni), Chile (?, Santiago de Chile), Argentina (spíše jen průjezd), Buenos Aires – následně já budu studovat v Uruguayi, Montevideo a Marcel bude dobrovolničit v okolí – následují Vánoce v Karibiku – další měsíc cestování tam, kde bude nálada a v lednu cesta domů. Krásně jsme si to vymysleli.

Líbil se ti článek? Sleduj na:
Facebook
LinkedIn
Instagram

One thought on “Nápad, splněný sen a vykročení zase na novou cestu

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *