Huacachina – oáza mezi písečnými dunami

Huacachina výlet
Modré oko konejší všchno živé okolo, že tady je už slunce nespálí.

Oáza je stejně magická jako poušť. Odpočinek pod stíny stromů a svěží vzduch přináší naději, klid a nové síly. My jsme navštívili oázu Huacachina, která se nachází 5 kilometrů od centra města Ica. Jezírko uprostřed se na vás kouká jako modré oko, které svým konejšivým dojmem uklidňuje,,Dneska nikam nemusíte. Zůstaňte, odpočívejte, blbněte v písku a užívejte si slunce, před kterým je se kde schovat.“ A tak jsme radši poslechli.

Původně jsme do oázy vůbec neplánovali jít. ,, Je to louže pro turisty, kde si jezdí na hlasitých vozítkách po dunách a devastují přírodu.“ Když jsme ale hledali autobus a mě se podařilo usmlouvat dopravu pod palcem jedné turistické agentury, bylo finančně jedno, jestli nás zavezou do centra města nebo do oázy. Oázu jsme ještě nikdy neviděli, takže rozhodnutí padlo rychle. Cesta z Paracas do Huacachina nás stála 15 solů za osobu.

Huacachina trip
Druhá menší oáza, která již byla ryze přírodní.

V Huacachině nás překvapily obrovské písečné duny z jemného písku. Tahle poušť vypadala víc typicky než v Paracas. Písek tančí s pískem! Mezi dunami ležela oáza, v jejíž středu se nacházelo velké jezero s rybami. Když jsem se vydrápala na menší dunu nad oázou, nalezla jsme ještě jedno menší jezírko. Kolem něho bujela vegetace, která končila znovu v záplavách žlutého písku.

Huacachina
Přesně na tomto místě jsme se prováleli polovinu dne. Tohle byl náš výhled.

A tak jsme tam jen lelkovali, váleli se, opalovali, sušili promoklé věci z noci v Paracas a dívali se na lidi, jak surfují na písečných dunách nebo se drápou na vrchol. Nic z toho jsme v ten den neměli v plánu, protože by to narušilo naši idylku nicnedělání.

Líbil se ti článek? Sleduj na:
Facebook
LinkedIn
Instagram

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *