První dny v Bolívii a lelkování u Titicaca

Copacabana jako na dlani

A je to tady. Po třech skvělých týdnech přejíždíme do další destinace – Bolívie. Samozřejmě, aby to nebylo tak jednoduché, rozhodli jsme se, že hranice přejdeme pěšky. Dojeli jsme tedy z Puna do posledního peruánského městečka Yunguyo, v kterém sice nic není, avšak stále zbývala naše oblíbená aktivita – ochutnávání peruánského pouličního jídla. Z Yunguya jsme pokračovali 2 km po vlastních k peruánsko-bolivijské hranici a posléze dalších 9 km do Copacabany.

Hraniční přechod Kasani je živý, plný bolivijských i peruánských dobrot, s možností hromadné dopravy. S přechodem jsme neměli žádný problém, jen Marcelovi dali místo 90 dnů pobytu jen 30. Asi jako fousatý, zarostlý a lehce zpocený celníka vylekal.

Bazilika, která se mi prostě nevlezla na fotku. Byla tak obrovská!

Copacabana – přímořská atmosféra u jezera

Když jsme vyčerpaní došli  do Copacabany, přivítalo nás krásné, velmi turistické městečko s příjezerní promenádou, plážemi a koktejl bary. Ubytování jsme sehnali opravdu levné – za 40 bolivianů. Copacabanu jsme pojali dovolenkově, takže jsme si zašli na večeři, koupili si koktejl v baru s živou brazilskou hudbou, procházkovali a společně hráli na břehu jezera. Zajímavé je, že velká část turistů jsou sami Bolivijci, kteří navštěvují monumentální baziliku Panny Marie Copabanské.

La Paz leží v údolí lemovaném pětitisícovkami.

La Paz – lanovky místo metra

Z Copacabany jsme vyjeli rovnou do administrativního města Bolívie. (Hlavní město je Sucre, o něm zase příště.)  Z poklidné Copacabany se prostředí změnilo na dopravou a lidmi ucpaný La Paz. Pro mě nejzajímavější vzpomínka je poloha La Pazu v údolí, který lemují hory a město EL Alto. Pro pohyb po městě se využívají lanovky, které jsme si opravdu oblíbili. Geniální počin, který trochu ulehčil městské dopravě. Navíc lístek stojí jen 3 boliviany. V La Pazu jsme nakonec zůstali 4 dny, jelikož jsme oba dva lehli virózou. Takže vzpomínky se omezují na náš pokoj, lanovku a tržiště.

Ale když bydlíte na kopci, kde lanovka zrovna nevede. Je to pech. 🙂
Líbil se ti článek? Sleduj na:
Facebook
LinkedIn
Instagram

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *